Wydatki na jedzenie

Czy zastanawiałeś się kiedyś ile tak naprawdę w ciągu miesiąca wydajesz na jedzenie?

foto-grzegorz-makarony

Krótko o mnie: nazywam się Grzegorz Kowaluk. Jestem trenerem oraz dietetykiem, od kilkunastu lat konsultuję z moimi pacjentami co powinni spożywać oraz to, co powinni ze swojej diety wykluczyć. Wielokrotnie zadawałem sobie pytanie, jakie są wydatki przeciętnego człowieka na żywność. Tworząc ofertę Mobilnej Diety marzyłem o tym, aby ułatwić życie jak największej liczbie osób przychodzących do mnie na konsultacje dietetyczne. Chciałem, aby Mobilna Dieta była dostępna dla wszystkich, aczkolwiek zdawałem sobie sprawę z tego, jakie mogłyby być koszty produkcji jedzenia, dostawy do domu, oraz opakowań w których pacjent będzie mógł zabrać ze sobą jedzenie do pracy lub w inne miejsce.

W związku z tym, postanowiłem przeprowadzić badanie. Ponieważ Mobilna Dieta oprócz walorów zdrowotnych miała być rozwiązaniem problemu braku czasu dla zapracowanych, poprosiłem swoich znajomych którzy są aktywni zawodowo o zliczenie miesięcznych wydatków na jedzenie. Wyniki były zdumiewające.

Zszokowany wynikami mojej ankiety postanowiłem dogłębniej przeanalizować dane. Okazało się, że koszty jedzenia to nie tylko zakupy w sklepie ale jeszcze masa innych wydatków o których wcześniej w ogóle nie myślałem. Wydatki podzieliłem na kilka kategorii:

- Jedzenie do domu -

- Soczki, Słodkie napoje gazowane, wino i piwo -

- Jedzenie do pracy - wszelkiego rodzaju kanapeczki kupowane w sklepach -

- Jedzenie do pracy - stołówka, barek, etc. -

- Jedzenie na dowóz -

- Napoje z automatów i tym podobne -

- Jedzenie "na mieście" czyli wszystkie wyjścia do restauracji, barów, fast-foodów, kawiarni itp., czyli jedzenie które spożywamy poza domem i miejscem pracy -

- Jedzenie na wyjazdach (np. jednodniowy wyjazd służbowy) -

Zapewne zastanawiasz się jak dużo kosztowało jedzenie w miesiącu który został poddany analizie.
Średnim kosztem jedzenia była kwota
1216 zł.

Oczywiście, dotyczy ona tylko jednej osoby,
a nie wydatku na całą rodzinę.
Rekordziści wydają  powyżej 2500 zł!

Równie ciekawy był fakt, że przeciętnie przebadanej osobie
przygotowywanie jedzenia oraz zakupy zajmowały aż 7 godzin i 16 minut miesięcznie
  włączając w to czas na dojazdy do sklepów.

Zachęcam Cię do przyrównania Twoich wydatków na jedzenie do zaprezentowanych przeze mnie wyników. Jednocześnie zachęcam do skorzystania z oferty Mobilnej Diety, która dodatkowo pozwoli Ci zaoszczędzić czas, nie wspominając już o pieniądzach na lekarstwa, jeśli nie dbasz o swoje wyżywienie.

POZA TYM TO PRZECIEŻ SAMO ZDROWIE 🙂